پیروزی بزرگ ایران در پاراآسیایی توانستیم! ورزش سه

Varzesh3

پیروزی بزرگ ایران در پاراآسیایی توانستیم! ورزش سه

مدال آوران طلا: 1 - شاهین ایزدیاد - شنا - کلاس S10 2- یونس سیفی پور دوومیدانی پرتاب کلاب کلاس 3-رقیه شجاعی تیراندازی تفنگ بادی ایستاده 10 متر SH1S32 4- ساره جوانمردی تیراندازی خفیف 50 متر 5-وحید علی نجیمی دوومیدانی دوی 200 متر 6 شاهین ایزدیار شنا 100 متر آزاد کلاس S10 7 علیرضا قلعه ناصری دوومیدانی پرتاب دیسک 8 عذرا مهدوی کیا دوومیدانی دوی 1500 متر 9 امیر جعفری وزنه برداری دسته پنجم 69 کیلوگرم 10 محمدرضا احمدی دوومیدانی پرتاب وزنه کلاس F33 11-مهدی اولاد دوومیدانی پرتاب وزنه کلاس F11 12 ساره جوانمردی تپانچه بادی 10 متر P2 کلاس SH1 13-بتول جهانگیری دوومیدانی پرتاب وزنه کلاس F33 14-شاهین ایزدیار شنا ماده 200 متر مختلط 15 روح الله رستمی وزنه برداری دسته 72 کیلوگرم 16-فرزاد سپهوند دوومیدانی پرتاب دیسک 17 حسین خرسند امیری دوومیدانی پرتاب دیسک 18 مهدی اولاد دوومیدانی پرتاب دیسک کلاس F11 19-تیم شطرنج بانوان B2-B3 20-عاطفه نقوی شطرنج B2-B3 21 امید کریمی شطرنج B2-B3 22 علیرضا مختاری دوومیدانی پرتاب وزنه کلاس F53 23 هاشمیه متقیان دوومیدانی پرتاب دیسک کلاس F56 24 وحید نوری جودو دسته 90 کیلوگرم 25 احسان موسوی نژاد جودو دسته 111 کیلوگرم 26 محمدرضا زندی تیروکمان کلاس W1 27 عارف بهاروند دوومیدانی 28 شاهین ایزدیار شنا 29 شاهین ایزدیار شنا 30-مهناز امینی پرتاب نیزه 31 آرزو حکیمی پرتاب وزنه کلاس F32 32 امید ظریف دوومیدانی 400 متر کلاس T13 33 زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی تیروکمان (تیم میکس ریکرو) 34 مهدی علیزاده پرتاب نیزه کلاس F33-34 35 حامد امیری پرتاب وزنه کلاس F54-55 36 تیم ملی والیبال نشسته مردان 37 وحید علی نجیمی دوومیدانی 400 متر کلاس T12 38 سجاد محمدیان پرتاب وزنه کلاس F42 39 محمد الوان پور پرتاب نیزه کلاس F56 40-حمید اسلامی دوومیدانی 1500 متر کلاس T11 41 - الناز دارابیان - پرتاب دیسک کلاس F51، F52 و F53 42 - سامان پاکباز - پرتاب دیسک کلاس F12 43 - پیمان نصیری - دوومیدانی 1500 متر کلاس T20 44 - سیدحامد صلحی پور - وزنه برداری دسته 97 کیلوگرم 45 - تیم شطرنج بانوان - کلاس B3 - B2 46 - تیم گلبال مردان 47 - سیامند رحمان - وزنه برداری دسته 107 کیلوگرم 48 - شاهین ایزدیار - شنا - 100 متر کرال پشت 49 - عشرت کردستانی - پرتاب وزنه 50- حامد امیری - پرتاب نیزه 51- تیم ملی بسکتبال با ویلچر مدال آوران نقره: 1-جاوید احسانی شکیب - پرتاب دیسک 2- علی الفت نیا - دو و میدانی 200 متر 3- زهرا صالحی - پرتاب نیزه 4- هاجر صفرزاده - دوی 200 متر کلاس T22 5- نورمحمد آرخی - ماده پرتاب وزنه کلاس F11 6- سامان پاکباز - کلاس F12 پرتاب وزنه 7- سمیرا ارم - تپانچه 10 متر بادی کلاس Sh1 8- هاشمیه متقیان - پرتاب نیزه کلاس ادغامی F55.

به گزارش ورزش سه ، از شنبه قبلی تا شنبه هفته جاری؛ 8 روز پرهیجان و دیدنی در جاکارتا بالاخره با کسب بیش از 50 مدال طلا برای ورزشکاران معلول ایرانی به پایان رسید. ورزشکارانی که با نام کاروان خودباوری و امید راهی اندونزی شده بودند و شعار با توکل و تلاش ما می توانیم را به اثبات رساندند. از همان روز اول که شاهین ایزدیار اولین مدال طلا را در رشته شنا کسب کرد و وعده کسب 6 مدال طلا تا پایان رقابت‌ها را داد؛ یا رشته‌های تیمی که روز‌به‌روز علاقه مندان به ورزش را پرامیدتر کردند، تا امروز که تیم ملی بسکتبال با ویلچر با سخت کوشی به مدال طلا دست پیدا کرد، شاهد درخشش ورزشکارانی بودند که با وجود برخی کمبودها توانستند در دل مردم جای بگیرند. با وجود حذف مسابقات فوتبال 7 نفره و 5 نفره در این دوره، بازهم رشته‌های تیمی همچون والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر و گلبال با کسب مدال طلا خوش درخشیدند. در رشته‌های انفرادی هم که کاروان ایران پر بود از ستاره؛ از شاهین ایزدیار بگیر که با کسب 6 مدال طلا در رشته شنا به‌تنهایی بیش از 10 درصد مدال‌های کاروان ایران را به دست آورد تا ساره جوانمردی که به عنوان پرچمدار 2 مدال طلا کسب کرد و همچنین سیامند رحمان که همیشه علاوه بر کسب مدال طلا در وزنه‌برداری به رکورد خودش هم حمله کرد و موفق هم بود. در این 8 روز دائما اخبار کسب افتخارات ورزشکاران ایرانی در بازی‌های پاراآسیایی را مخابره می کردیم و در‌نهایت امروز با قهرمانی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کار کاروان ایران در سومین این رقابت‌ها در سال 2018 در شرایطی به پایان رسید که 51 مدال طلا، 42 نقره، 43 برنز و در‌مجموع 136 مدال جلوی نام ایران در جدول مدال‌ها ثبت‌شده است. این نتیجه جایگاه سومی ایران را برای اولین بار در بازی‌های پاراآسیایی تثبیت کرد؛ اگرچه ایران با کره جنوبی که فقط 2 مدال طلا بیشتر کسب کرده و در رده دوم قرار‌گرفته، فاصله زیادی نداشت. اول از همه بهتر است عملکرد کاروان ایران را با خودش یعنی در دوره قبلی مقایسه کنیم. در سال 2014 مشابه دوره اول این بازی‌ها در سال 2010 ایران به مقام چهارمی رسید. کاروان ایران در اینچئون 37 طلا، 52 نقره و 31 برنز کسب کرد تا با مجموع 120 مدال در رده چهارم قرار بگیرد. در بازی‌های پاراآسیایی 2018 ایران به شکلی شگفت انگیزه در کسب مدال طلا موفق تر عمل کرده و به رکورد 51 مدال طلا در جاکارتا رسیده و در‌مجموع هم 16 مدال بیش از دوره قبلی ثبت کرده تا با فاصله زیادی بالاتر از ژاپن و در رده سوم قرار بگیرد. چین که مثل همیشه حسابش از سایر کشورها جداست و با 172 طلا، 88 نقره و 59 برنز و در‌مجموع 319 مدال در رده نخست ایستاد. بعد از آنها کره جنوبی با 53 طلا، 45 نقره و 47 برنز و مجموع 145 مدال در رده دوم قرار گرفت. نکته جالب اینکه دیروز ایران در شرایطی که لحظه به لحظه به تعداد مدال‌های طلای خود اضافه می کرد، برای ساعاتی حتی رده دوم را هم فتح کرد؛ اما در‌نهایت این کره جنوبی بود که مثل دوره قبلی در جایگاه دوم قرار گرفت. عملکرد کاروان ایران در بازی‌های پاراآسیایی 2018 فوق‌العاده بود و امشب در شرایطی ورزشکاران ایرانی در مراسم اختتامیه رژه می روند که سرشان بالاست و توانایی‌های خود را مثل همیشه به قاره کهن و حتی مردم جهان نشان دادند. مدال آوران طلا 1 شاهین ایزدیاد شنا کلاس S10 2 یونس سیفی پور دوومیدانی پرتاب کلاب کلاس 3 رقیه شجاعی تیراندازی تفنگ بادی ایستاده 10 متر SH1S32 4 ساره جوانمردی تیراندازی خفیف 50 متر 5 وحید علی نجیمی دوومیدانی دوی 200 متر 6 شاهین ایزدیار شنا 100 متر آزاد کلاس S10 7 علیرضا قلعه ناصری دوومیدانی پرتاب دیسک 8 عذرا مهدوی‌کیا دوومیدانی دوی 1500 متر 9 امیر جعفری وزنه‌برداری دسته پنجم 69 کیلوگرم 10 محمدرضا احمدی دوومیدانی پرتاب وزنه کلاس F33 11 مهدی اولاد دوومیدانی پرتاب وزنه کلاس F11 12 ساره جوانمردی تپانچه بادی 10 متر P2 کلاس SH1 13 بتول جهانگیری دوومیدانی پرتاب وزنه کلاس F33 14 شاهین ایزدیار شنا ماده 200 متر مختلط 15 روح‌الله رستمی وزنه‌برداری دسته 72 کیلوگرم 16 فرزاد سپهوند دوومیدانی پرتاب دیسک 17 حسین خرسند امیری دوومیدانی پرتاب دیسک 18 مهدی اولاد دوومیدانی پرتاب دیسک کلاس F11 19 تیم شطرنج بانوان B2 B3 20 عاطفه نقوی شطرنج B2 B3 21 امید کریمی شطرنج B2 B3 22 علیرضا مختاری دوومیدانی پرتاب وزنه کلاس F53 23 هاشمیه متقیان دوومیدانی پرتاب دیسک کلاس F56 24 وحید نوری جودو دسته 90 کیلوگرم 25 احسان موسوی‌نژاد جودو دسته 111 کیلوگرم 26 محمدرضا زندی تیروکمان کلاس W1 27 عارف بهاروند دوومیدانی 28 شاهین ایزدیار شنا 29 شاهین ایزدیار شنا 30 مهناز امینی پرتاب نیزه 31 آرزو حکیمی پرتاب وزنه کلاس F32 32 امید ظریف دوومیدانی 400 متر کلاس T13 33 زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی تیروکمان تیم میکس ریکرو 34 مهدی علیزاده پرتاب نیزه کلاس F33 34 35 حامد امیری پرتاب وزنه کلاس F54 55 36 تیم ملی والیبال نشسته مردان 37 وحید علی نجیمی دوومیدانی 400 متر کلاس T12 38 سجاد محمدیان پرتاب وزنه کلاس F42 39 محمد الوان پور پرتاب نیزه کلاس F56 40 حمید اسلامی دوومیدانی 1500 متر کلاس T11 41 الناز دارابیان پرتاب دیسک کلاس F51، F52 و F53 42 سامان پاکباز پرتاب دیسک کلاس F12 43 پیمان نصیری دوومیدانی 1500 متر کلاس T20 44 سیدحامد صلحی پور وزنه‌برداری دسته 97 کیلوگرم 45 تیم شطرنج بانوان کلاس B3 B2 46 تیم گلبال مردان 47 سیامند رحمان وزنه‌برداری دسته 107 کیلوگرم 48 شاهین ایزدیار شنا 100 متر کرال پشت 49 عشرت کردستانی پرتاب وزنه 50 حامد امیری پرتاب نیزه 51 تیم ملی بسکتبال با ویلچر مدال آوران نقره 1 جاوید احسانی شکیب پرتاب دیسک 2 علی الفت نیا دو‌و‌میدانی 200 متر 3 زهرا صالحی پرتاب نیزه 4 هاجر صفرزاده دوی 200 متر کلاس T22 5 نورمحمد آرخی ماده پرتاب وزنه کلاس F11 6 سامان پاکباز کلاس F12 پرتاب وزنه 7 سمیرا ارم تپانچه 10 متر بادی کلاس Sh1 8 هاشمیه متقیان پرتاب نیزه کلاس ادغامی F55.56 9 مختاری پرتاب دیسک کلاس ادغامی F51.52.53 10 صالح فرج زاده در پرتاب وزنه کلاس F34 11 زهرا نعمتی در ریکرو 12 فریبا زنده بودی شطرنج 13 بهزاد عزیزی پرتاب نیزه 14 جلیل باقری پرتاب دیسک 15 یوسف یوسفی وزنه‌برداری 59 کیلوگرم 16 علی‌اصغر جوانمردی پرتاب وزنه 17 تیم شطرنج مردان 18 تیم شطرنج بانوان 19 اسدالله عظیمی دوومیدانی 20 نادر مرادی وزنه‌برداری 21 هاشم رستگاری دوی 400 متر کلاسT37 22 تیم ملی والیبال نشسته بانوان 23 جلیل باقری پرتاب وزنه 24 هاجر صفرزاده دوی 400 متر کلاس T12 25 تیم جودوی نابینایان 26 شاهین ایزدیار ماده 400 متر آزاد کلاس S10 27 محمد خالوندی پرتاب نیزه 28 فائزه کرمانی پرتاب نیزه کلاس F33.34 29 مسعود حیدری پرتاب دیسک کلاس F12 30 مرضیه صدقی پرتاب وزنه کلاس F54 31 فرشته مرادی پرتاب وزنه ماده F34 32 هرمز سیدی پرتاب نیزه کلاس F37.38 33 داودعلی قاسمی دوومیدانی دوی 100 متر کلاس T13 34 محمدرضا خیرالله‌زاده جودو وزن 100 کیلوگرم 35 تیم تیراندازی میکس کامپوند 36 امان الله پاپی پرتاب نیزه 36 محسن کائیدی پرتاب نیزه 37 ملیحه صفایی شطرنج 38 فاطمه برقول شطرنج 39 تیم شطرنج بانوان کلاس B1 40 علی‌اکبر غریب شی وزنه‌برداری دسته 107 کیلوگرم 41 منصور پورمیرزایی وزنه‌برداری دسته 107 کیلوگرم 42 عبدالرضا جوکار پرتاب نیزه مدال آوران برنز 1 علی امیدی – دوومیدانی 2 امید ظریف صنایع دوومیدانی 200 متر کلاس T13 3 داودعلی قاسمی – دوومیدانی 200 متر کلاس T3 4 احمد اجاقلو دوومیدانی 200 متر 5 عذرا مهدوی‌کیا پرتاب نیزه کلاس F12.13 6 سولماز بازرگان پرتاب دیسک 7 مسعود حیدری کلاس F12 پرتاب وزنه 8 حمزه محمدی وزنه‌برداری 9 مهدی علیزاده پرتاب وزنه 10 امید ظریف دوومیدانی 11 آرین لطفی در پرتاب دیسک کلاس F11 12 فاطمه برقول شطرنج 13 لیلا زارع‌زاده برنز 14 سیدعرفان حسینی پرتاب نیزه 15 زهرا برناکی پرش طول 16 حسن جان فشان تنیس روی میز 17 حامد امیری پرتاب دیسک 18 میثم بنی طبا جودو 60 کیلوگرم 19 رضا غلامی جودو 66 کیلوگرم 20 شطرنج نابینایان گروه B1 آقایان 21 مجید کاکوش تیراندازی با کمان 22 فرهاد کهریزی دوی 400 متر کلاس T36 23 هاجر صفرزاده ماده دوی 100 متر بانوان کلاس T12 28 شیلا حدادی پرتاب دیسک کلاس ادغامی F54.55 25 ژیلا یوسفی پرتاب دیسک 26 بتول جهانگیری پرتاب نیزه کلاس F33.34 27 تیم ملی گلبال بانوان 28 امین عبدل پور ماده 1500 متر مردان 29 شهلا حدیدی پرتاب وزنه کلاس F54 30 جواد حردانی پرتاب نیزه کلاس F37.38 31 احمد اجاقلو دوومیدانی دوی 100 متر 32 علیرضا مختاری دوومیدانی پرتاب دیسک 33 محمد خالوندی پرتاب دیسک 34 امیر خسروانی دوومیدانی پرش طول کلاس T12 35 امیر جعفری جودو وزن 73 کیلوگرم 36 فریبا زنده بودی شطرنج 37 سامان رضی وزنه‌برداری دسته 107 کیلوگرم 38 محمدحسین کریمی شنای 50 مترال کرال سنیه 39 میکائیل دیانی دوومیدانی دوی 5 هزار متر 40 پروین مقدم پرتاب وزنه کلاس F55 41 یونس سیفی پور پرتاب وزنه کلاس F32 42 فریبا زنده بودی شطرنج

تصاویر

1397/07/21 11:18 AM

اخبار مرتبط

داغ ترین خبرها

علی دایی، مهمان بازی افتتاحیه جام ملت‌های آسیا

علی دایی، مهمان بازی افتتاحیه جام ملت‌های آسیا

یک ساعت پیش
برگزاری ستاد عالی بازی‌های المپیک 2020 با حضور روسای فدراسیون ها

برگزاری ستاد عالی بازی‌های المپیک 2020 با حضور روسای فدراسیون ها

یک ساعت پیش
5 اسطوره غائب در جام ملت‌های آسیا. از سیدجلال تا هوندا

5 اسطوره غائب در جام ملت‌های آسیا. از سیدجلال تا هوندا

دو ساعت پیش
فوتبال جهان شائبه جدید درباره قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا مصاف رئال مادرید و آژاکس از‌پیش‌تعیین‌شده بود! اخبار ورزشی اخبار تسنیم

فوتبال جهان شائبه جدید درباره قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا مصاف رئال مادرید و آژاکس از‌پیش‌تعیین‌شده بود! اخبار ورزشی اخبار تسنیم

دو ساعت پیش
حکم جدید فتحی برای برادرزاده پیشکسوت استقلال

حکم جدید فتحی برای برادرزاده پیشکسوت استقلال

دو ساعت پیش
پیام تسلیت رئیس فیفا برای درگذشت دانایی فرد

پیام تسلیت رئیس فیفا برای درگذشت دانایی فرد

چهار ساعت پیش
سولسشر سرمربی منچستریونایتد شد

سولسشر سرمربی منچستریونایتد شد

چهار ساعت پیش
بازگشت ذخیره طلایی به اولدترافورد؛ سولسشر مربی موقت منچستریونایتد شد

بازگشت ذخیره طلایی به اولدترافورد؛ سولسشر مربی موقت منچستریونایتد شد

پنج ساعت پیش
آغاز لیگ برتر شنا از فردا

آغاز لیگ برتر شنا از فردا

پنج ساعت پیش
پیام تسلیت رئیس فیفا برای درگذشت دانایی فرد

پیام تسلیت رئیس فیفا برای درگذشت دانایی فرد

پنج ساعت پیش
محل تمرین پرسپولیس بعد از تعطیلات تغییر می کند اخبار ورزشی اخبار تسنیم

محل تمرین پرسپولیس بعد از تعطیلات تغییر می کند اخبار ورزشی اخبار تسنیم

پنج ساعت پیش
جلالی ایران و عربستان شانس‌های اصلی قهرمانی جام ملت‌ها هستند

جلالی ایران و عربستان شانس‌های اصلی قهرمانی جام ملت‌ها هستند

هفت ساعت پیش
نماینده اتحادیه جهانی کشتی به ایران آمد خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

نماینده اتحادیه جهانی کشتی به ایران آمد خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

هفت ساعت پیش
سیامند رحمان و رکوردی که خودش نشکست اخبار ورزشی اخبار تسنیم

سیامند رحمان و رکوردی که خودش نشکست اخبار ورزشی اخبار تسنیم

هفت ساعت پیش
برنامه رقابت‌های کشتی جام باشگاه‌های جهان ورزش سه

برنامه رقابت‌های کشتی جام باشگاه‌های جهان ورزش سه

هشت ساعت پیش
استیلی بازیکنان باید بیشتر بازی کنند. از نظر جسمانی شرایط خوبی داشتیم

استیلی بازیکنان باید بیشتر بازی کنند. از نظر جسمانی شرایط خوبی داشتیم

هشت ساعت پیش
اعلام برنامه رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان در اردبیل

اعلام برنامه رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان در اردبیل

هشت ساعت پیش
شگفتی جام باشگاه‌ها العین منتظر رئال در فینال ورزش سه

شگفتی جام باشگاه‌ها العین منتظر رئال در فینال ورزش سه

نوزده ساعت پیش
تمرین ملی پوشان ایران در دروازه‌های کوچک ورزش سه

تمرین ملی پوشان ایران در دروازه‌های کوچک ورزش سه

بیست و یک ساعت پیش
تمرین نوبت صبح تیم ملی فوتبال برگزار شد تصاویر اخبار ورزشی اخبار تسنیم

تمرین نوبت صبح تیم ملی فوتبال برگزار شد تصاویر اخبار ورزشی اخبار تسنیم

یک روز پیش